ČSD T499.0001
| Epoch | IV. |
| Lenght | 150 mm |
| Weight | 220 g |
| Min. radius arch | 280 mm |
| Lighting | white, red, interior |
| Digital | Plux16 |
| Sound | ready |
| Count driving axles | 4 |
| Count banding axles | 0 |
| Coupling | coupler NEM |
Not suitable for children under 14 years.






3D