Rozšířený přestavník výhybek MP5

• Motorický přestavník s tichým a pomalým chodem
• Miniaturní rozměry 30×42 mm (š×d)
• Vestavěn motorek s planetovou převodovkou
• Univerzální zapojení jako elektromagnetický nebo motorický přestavník
• 4 stupně zdvihu 3, 6, 9 a 12 mm
• Integrovaný dvojitý přepínací kontakt
• Pohodlná instalace s odnímatelným konektorem

Přestavník slouží pro elektrické ovládání dvoupolohových mechanismů v modelech, typicky
výhybky či mechanická návěstidla a závory. Zdvih se nastavuje ve čtyřech stupních 3, 6, 9 a 12 mm pozicí kolíku v unašeci viz nákres. Kulisový mechanismus zajištuje plynulý dojezd do koncové polohy a její aretaci.

Napájení je stejnosměrné (obou polaritní) i střídavé v rozsahu 9–16 V, odběr cca 150 mA pri chodu. Mechanismus je vybaven koncovými spínači polohy, tj. ovladací napájení muže být připojeno trvale, po dojezdu do příslušné polohy se odběr proudu a pohyb samočinně odpojí. Zapojení přestavníku MP5 je univerzální - třívodicové (jako elektromagnety) nebo dvouvodičové (motorické přestavníky), lze tedy snadno nahradit původní typy bez změny elektroinstalace kolejiště. Kompatibilní s bežnými DCC dekodéry např. Lenz LS100, LS150 i dekodéry pro motorické přestavníky. Pro doplňkové použití je přestavník vybaven dvěma přepínacími kontakty s kapacitou 1A. Koncové spínače zajištují dojezd do polohy i po obnovení přerušeného napájení.

Manuál ke stažení zde.

Změna zdvihu


1 Povolit 3 vruty na spodní straně přestavníku.


2 Sundat vrchní kryt a vysunout jezdce.


3 Po vysunutí jezdce se nastavení vhodného zdvihu přestavníku provede přesunutím stavěcího čepu do příslušného otvoru.                       Možnost nastavení zdvihu 3, 6, 9, 12mm.


4 Zpět složžit a zakrytovat. Pečlivě dotáhnout vruty aby dolehly spínače na vačky, ale nepoškodit plastové díly přílišným                       utažžením.

Nastavení délky jehly


1 Povolit šroub na stavítku přestavníku.


2 Nastavit požadovanou délku jehly přestavníku a šroub utáhnout.

Nastavení pozice jehly v podélném směru


1 Povolit 2 vnější šrouby na stavítku přestavníku.


2 Nastavit požadovanou polohu stavítka vzhledem ke koncovým polohám přestavované výhybky.
Elektrické zapojení přestavníku


Zapojení přestavníku MP5 je univerzální - třívodicové (jako elektromagnety) nebo dvouvodičové (motorické přestavníky), lze tedy snadno nahradit původní typy bez změny elektroinstalace kolejiště. Kompatibilní s bežnými DCC dekodéry např. Lenz LS100, LS150 i dekodéry pro motorické přestavníky.
zapojení se 3 vodiči jako elektromagnetický přestavník zapojení se 2 vodiči jako motorický přestavník


    

Model je určen pro dospělé modeláře a nelze jej z hlediska legislativy považovat za hračku.Nevhodné pro děti do 14 let z důvodu nebezpečí spolknutí malých částí.